Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 22 грудня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
20.12.2024 До уваги перевізників міжнародних автобусних перевезень!...    
20.12.2024 Щодо оприлюднення Протоколів засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
20.12.2024 Щодо надання необхідних документів для порожніх транспортних засобів при здійсненні перевезе...    
19.12.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Львів з 25.12 по 03.01.2...    
16.12.2024 Щодо пріоритету МДП і Т1 в електронній черзі – постанова Кабінету Міністрів України...    
11.12.2024 Щодо затвердження Протоколу № 71 засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу з розп...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
XVIІ Міжнародна конференція «Міжнародні автомобільні перевезення – проблеми, шляхи їх вирішення та перспективи розвитку»
(Фоторепортаж)
 

20 жовтня в Українському домі (м. Київ) відбулась XVIІ Міжнародна конференція «Міжнародні автомобільні перевезення – проблеми, шляхи їх вирішення та перспективи розвитку».

Сьомий рік поспіль співорганізатором Конференції виступає Міжнародний Союз автомобільного транспорту (IRU, Женева). Конференція зібрала понад 560 учасників не лише з України, а й Європи та країн колишнього СРСР.

Про високий міжнародний статус Конференції свідчить той факт, що в її роботі взяли участь Президент IRU Крістіан Лабро, Генеральний секретар IRU Умберто де Претто, Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, Народний депутат України Оксана Продан, заступник голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан, перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк, Голова Укртрансбезбеки Ноняк Михайло, Голова Всеукраїнського об'єднання Федерації роботодавців транспорту України Орест Климпуш, Голова профспілок працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства Володимир Вакуленко, а також керівники Асоціацій міжнародних автомобільних перевізників з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Болгарії, Німеччини, Грузії, Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Польщі, Румунії, Туркменістану, Туреччини, Узбекистану, Естонії та вітчизняні міжнародні автоперевізники зі всієї України.

З вітальним словом до учасників Конференції звернулись Президент Міжнародного Союзу автомобільного транспорту Крістіан Лабро, Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, Народний депутат України Оксана Продан, Представник Постійного міжнародного секретаріату ОЧЕС Євген Козій, Координатор програм Секретаріату ГУАМ Сабухі Теміров.

Глобальний розвиток всесвітньої інфраструктури змушує автоперевізників з усього світу коригувати свою роботу, враховуючи вимоги часу. Саме на цьому наголосив у своїй доповіді генеральний секретар Міжнародного Союзу автомобільного транспорту Умберто де Претто. На його думку, сьогоднішній світ просто приречений на значно більшу транспортну відкритість.

- МСАТ не є політичною структурою, відтак, ми робимо вибір саме на користь торгівлі. Наша структура намагається, щоб як пасажирські, так і вантажні перевізники пересувалися без усіляких проблем. Тобто, фактично, без кордонів, - зазначив генеральний секретар МСАТ.

Одним з прикладів справжньої, а не декларованої роботи по-новому може стати поетапне запровадження електронних книжок МДП. Над цим проектом як фахівці МСАТ, так і митні структури багатьох держав працюють уже не перший рік. Певних успіхів уже вдалося досягти. Так, днями між Україною та Туреччиною було погоджено намір запровадити пілотний проект безпаперової процедури МДП. Така система дозволить здійснювати обмін даними між національними митними системами виключно в електронному вигляді. На даний момент створено робочу групу, яка має оцінити можливості двох держав і встановити терміни впровадження електронного.

Як зазначила Аслі Гозуток, головний менеджер відділу книжок МДП Турецької асоціації ТОВВ: - На даний час представники митних органів обох держав та їхні технічні служби займаються розробкою цього проекту. На мою думку, упродовж найближчих місяців він запрацює.

Позитивно оцінює цей проект і президент АсМАП України Леонід Костюченко: - Це – крок для того, щоб зменшити витрати перевізників і в часі, і в коштах на придбання, отримання й повернення книжки МДП. Поки що експериментальний проект, але він вже працює між Туреччиною та Іраном. Думаю, якщо ми приєднаємося до цього експерименту з Туреччиною, це дасть можливість нашим перевізникам здійснювати рейси до Ірану, використовуючи eTIR.

Неабияким досягненням стало підписання угод між Державною фіскальною службою України, Міжнародним союзом автомобільного транспорту та АсМАП України про підняття гарантійного покриття за кожною книжкою МДП та iCarnet до 100 000 євро в Україні. Також, між МСАТ, ДФСУ та АсМАП була підписана Угода з питань взаємодії під час впровадження Ваучера TIR+ в Україні, яка дозволить найближчим часом використовувати додаткову гарантію за ваучером в 100 000 євро.

Заступник міністра інфраструктури України з питань євроінтеграції Віктор Довгань поінформував присутніх щодо стратегії розвитку міжнародних автомобільних перевезень в Україні та перспективи інтеграції України в загальноєвропейську транспортну систему.

Під час попередніх Конференцій міжнародні перевізники неодноразово обговорювали одну з найбільш актуальних тем, яка стосується доброчесності експедиторських компаній. Вирішення цієї проблеми запропонував керівник проекту «A2B Direct» Євген Червоненко, який презентував платформу для перевізників, а саме електронну програму з пошуку прямих замовників.

Не менш цікавою та інформативною була і друга частина пленарного засідання Конференції. Так, її учасники обговорили актуальні питання, і перспективи удосконалення митних процедур в Україні, спрощення процедур торгівлі, транспорту і логістики в портах України, можливості реалізації Інформаційної системи портового співтовариства (IСТС) для автомобільних перевезень, позицію України в робочих органах ЄЕК ООН з розвитку та вдосконаленню перевезень товарів на умовах Конвенція МДП. У жвавій дискусії з піднятих питань взяли участь Сергій Сьомка, член Виконавчої Ради МДП ЄЕК ООН, Мирослав Продан, заступник Голови Державної фіскальної служби України, Олександр Федоров, Генеральний директор ТОВ «ППЛ 33-35».

Спрощення процедур торгівлі, транспортних операцій у портах країни – загальна проблема, як для учасників зовнішньоекономічної діяльності, міжнародних перевізників, так і для держави в цілому. Адже відомо, що важливе місце в процесі перевезень товарів між країнами Європи та Азії займає паромна складова. Про перспективи вирішення проблеми розвитку автомобільних перевезень у напрямку Європа – Азія через Чорне і Каспійське моря повідомив Василь Зубков, Генеральний директор Асоціації «Портове співтовариство».

4 - 5 жовтня цього року у Києві пройшло засідання Міжнародного транспортного форуму, під час якого було підписано Меморандум про наміри інтегрувати хартію якості ЄКМТ в професійну компетентність в Україні. Про останні досягнення в частині створення системи підготовки та підвищення кваліфікації операторів і водіїв говорила заступник директора Науково-консультаційного центру АсМАП України Лариса Добруха.

Автомобільний транспорт є джерелом підвищеної небезпеки, тому питання профілактики порушень правил дорожнього руху, підвищення кваліфікації водіїв, вдосконалення дорожньої інфраструктури не лише не втрачають своєї актуальності, а й набувають особливого значення. З повідомленням на цю тему виступив Директор Бюро інспекційного нагляду Генерального інспекторату дорожнього транспорту Республіки Польща Міхал Жеменевски, який є постійним радником проекту ЄС Твінінг «Підтримка у підвищенні безпеки перевезень небезпечних вантажів мультимодальних транспортом в Україні».

Перед учасниками Конференції виступив Флоринел Андрій, Генеральний секретар Румунської Асоціації Міжнародного Автомобільного Транспорту, який презентував інформацію щодо діяльності створеного при Асоціації Міжнародного арбітражного суду з транспорту, в якості реального та простого інструменту для вирішення спорів у транспортному секторі у всьому світі.

У процесі міжнародних перевезень виникають різні правові питання, пов'язані з дорожньо-транспортними пригодами, з митними органами, поліцією, дорожньою інспекцією. Для врегулювання цих питань, перевізники потребують практичної правової допомоги на території інших країн. Саме тому присутніх зацікавив виступ керуючого партнера ТОВ «Юридична фірма «ЮРВЕСТ» Романа Образцова, який розповів про послуги фірми, їх досягнення, системі роботи, географії надання юридичних послуг іноземним перевізникам.

Також під час роботи Конференції відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу «Кращий міжнародний автоперевізник Євразії». Приємно відзначити, що серед них високою нагородою МСАТ було відзначено й українського перевізника – підприємство ПАТ «КВК «РАПІД» з Києва.

На завершення Конференції Генеральний секретар Міжнародного Союзу автомобільного транспорту Умберто де Претто підбив підсумки роботи Конференції, за результатами якої було прийнято Резолюцію.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis