Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 22 грудня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
20.12.2024 До уваги перевізників міжнародних автобусних перевезень!...    
20.12.2024 Щодо оприлюднення Протоколів засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
20.12.2024 Щодо надання необхідних документів для порожніх транспортних засобів при здійсненні перевезе...    
19.12.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Львів з 25.12 по 03.01.2...    
16.12.2024 Щодо пріоритету МДП і Т1 в електронній черзі – постанова Кабінету Міністрів України...    
11.12.2024 Щодо затвердження Протоколу № 71 засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу з розп...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
25.03.2015 р. в Брюсселі пройшов протестний пікет перевізників низки країн ЄС щодо впровадження мінімальної заробітної плати у Німеччині та Франції
 

Шановні учасники Асоціації!

За інформацією наданою Польською асоціацією міжнародних автоперевізників (ZMPD) та Національного Союзу Автомобільних перевізників Румунії (UNTRR) 25 березня цього року в Брюсселі (Бельгія) представники п’яти європейських національних асоціацій – членів Міжнародного союзу автомобільного транспорту (МСАТ): Польщі, Румунії, Чехії, Угорщини та Литви взяли участь у протестній акції щодо впровадження мінімальної заробітної плати у Німеччині та Франції.

Пікет відбувся в центрі міста на площі Люксембург біля Європейського Парламенту у зв’язку із запланованими на цей день дебатами парламентарів щодо впровадження Закону Німеччини про мінімальну заробітну плату та аналогічного проекту закону Франції, які поширюватимуться на національні та іноземні компанії, які виконують автотранспортні перевезення на території зазначених країн.

Як відомо, велику стурбованість перевізників викликало введення з 1 січня поточного року в Німеччині нового закону про мінімальну заробітну плату «Mindestlohngesetz (MiLoG)», який встановив мінімальний рівень оплати праці 8,50 євро/год., та поширюється на німецькі та іноземні автомобільні компанії, що виконують автотранспортні перевезення на території Німеччини (каботажні перевезення, міжнародні перевезення в/з Німеччини та транзит), а також проект закону Франції «Loi Macron», який передбачає аналогічні нововведення для перевізників, зокрема, мінімальну погодинну оплату в розмірі 9,6 євро/год.

Приводом для протесту стала спроба нав'язати законодавство Німеччини, її умов оплати праці або де-факто німецького трудового права, в інших країнах.

Отриманий на сьогодні ефект від зусиль автотранспортної спільноти під егідою МСАТ в результаті звернень до органів влади Німеччини та ЄС, лише трохи поліпшили ситуацію, оскільки як результат був введений мораторій на застосування мінімальної заробітної плати при транзитних перевезеннях через територію Німеччини. Зокрема, в українських перевізників на цю частину припадає близько 60% від загальної кількості поїздок.

До протестуючих представників асоціацій вийшли депутати Європарламенту, зокрема, Богуслав Ліберацькій, депутат Європарламенту від Польщі та Міністр транспорту Польщі у 1993-1997 роках, який зазначив, що «.. складається враження, що відбувається «націоналізація» європейського права, замість «європеїзації» національного законодавства.

Протестувальники передали свої вимоги європарламентарям, які прийняли участь у дебатах щодо мінімальної заробітної плати в області транспорту.

Зі свого боку АсМАП України звернулась до Міністерства інфраструктури України, МСАТ, Європарламенту та Єврокомісії з проханням, щоб у ході розгляду європейськими органами влади врахували представлену позицію Асоціації в частині правозастосування закону відносно іноземних перевізників - нерезидентів Німеччини, у тому числі українських, а також про введення мораторію на застосування вищезгаданого закону по відношенню до перевізників – нерезидентів до отримання висновку Єврокомісії про відповідність цього закону законодавству ЄС.

Про результати дебатів та рішень європейських органів влади, Секретаріат АсМАП додатково поінформує на сайті.

***

Попередня інформація Департаменту транспортної політики стосовно нового закону Німеччини про мінімальний розмір оплати праці «Mindestlohngesetz (MiLoG)» розміщена на сайті АсМАП України в розділі: Новини/ Інформація департаментів секретаріату Асоціації / Департамент транспортної політики від 23.12.2014 р., 31.12.2014 р., 06.01.2015 р., 17.01.2015 р. 19.01.2015 р., 01.02.2015, 03.02.2015 р. та 11.02.2015 р.

Департамент транспортної політики
АсМАП України

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis