Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 22 грудня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
20.12.2024 До уваги перевізників міжнародних автобусних перевезень!...    
20.12.2024 Щодо оприлюднення Протоколів засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
20.12.2024 Щодо надання необхідних документів для порожніх транспортних засобів при здійсненні перевезе...    
19.12.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Львів з 25.12 по 03.01.2...    
16.12.2024 Щодо пріоритету МДП і Т1 в електронній черзі – постанова Кабінету Міністрів України...    
11.12.2024 Щодо затвердження Протоколу № 71 засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу з розп...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Обговорення реформи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
 

21 січня 2015 року в Київській Школі Економіки відбулось громадське обговорення стратегії реформи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за участі Міністра економічного розвитку Айвараса Абромавічуса та представників громадських організацій та бізнес-структур. АсМАП України на цьому заході представляв президент Асоціації Леонід Костюченко.

«Міністерство очікує дуже серйозних змін. По-перше, це суттєве скорочення штату, оскільки у суспільстві є певне негативне ставлення до чиновництва. Я вже оголошував про це у Верховній Раді. Після реструктуризації Міністерство стане сучасним, європейським», - зазначив Айварас Абромавичус.

Міністр наголосив, що прагне зробити з очолюваного ним міністерства мобільний, оптимальний за чисельністю орган держуправління.

У міністерство фінансів представлені документи щодо скорочення міністерства економічного розвитку і торгівлі України на 50%. «Міністерство фінансів України подано необхідний пакет документів з обґрунтуванням необхідності скорочення міністерства на 50%. Зараз тривають співбесіди з директорами департаментів за умовами їх подальшої діяльності в оновленому органі державної влади», - сказав міністр. Абромавічус зазначив, що прагне зробити з очолюваної ним установи мобільного, оптимального за чисельністю орган державного управління у відповідності з потребами сьогоднішнього дня і для найбільш ефективного виконання покладених на нього функцій. У грудні минулого року Абромавічус скоротив з 24 до 15 кількість департаментів у своєму відомстві і обіцяв за 4 місяці представити оновлене міністерство, яке він очолює. Абромавічус призначив своїм радником директора Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій естонку Янику Мерило.

При цьому Міністр зауважив, що такі зміни потягнуть за собою скорочення функцій, які виконує відомство (особливо непрофільних, непотрібних і таких, що дублюють функції інших державних структур), а також зменшення обсягів опрацьовуваної інформації. Водночас планується зростання заробітної плати працівників, котрі зостануться.

Пріоритетною функцією Міністерства залишиться формування стратегії економічного розвитку країни. А серед основних напрямів роботи – лібералізація й дерегуляція, створення привабливого інвестиційного клімату, рівні умови ведення бізнесу, стимулювання його розвитку.

Під час обговорення реформи Мінекономрозвитку, президент АсМАП України Леонід Костюченко наголосив, що міжнародні автоперевізники підтримують стратегію Міністерства, спрямовану на дерегуляцію і скорочення дозвільних документів.

«Ми розуміємо, що в теперішніх важких економічних умовах говорити про державну допомогу або введення яких-небудь пільг для наших автопідприємств складно, але влада може і повинна спростити умови їх роботи. Важливо, щоб цей процес був відкритим і оперативним. Реформи повинні проходити обдумано і принаймні не нести істотних ризиків погіршення роботи для бізнесу», - відзначив президент Асоціації міжнародних автоперевізників України.

Також Леонід Костюченко окреслив коло проблемних питань, які заважають галузі нормально працювати і розвиватись. Зокрема, мова йшла про скасування бюрократичної і корупційної процедури сертифікації. Сьогодні Кабінетом Міністром України ведеться робота, спрямована на визнання лікарських засобів з Європейського Союзу, США, Канади, Австралії та Японії без додаткової української реєстрації. Перевізники переконані, що аналогічно слід спростити ввезення транспортних засобів з країн Європейського Союзу. Зокрема, вітчизняна промисловість не виробляє сідельні тягачі, відповідні європейським стандартам. Вони виробляються іноземними виробниками автомобільної техніки: Рено, Вольво, Мерседес, Ман, Івеко, Сканія, Даф.

Ввезені транспортні засоби мають документи, видані заводом-виробником про відповідність нормам "Євро-4", "ЄВРО-5", "ЄВРО-6". Однак, на ці транспортні засоби все одно необхідно отримувати український сертифікат відповідності, витрачаючи додаткові кошти і час.

Цю процедуру потрібно однозначно міняти.

Враховуючи європейський досвід та досвід таких країн, як Грузія, перевізники ставлять питання про скасування в нормативно-правовій базі застарілих норм, які перенесені в законодавство України з радянських часів. Зокрема, це стосується обов'язкового проведення передрейсових/ післярейсових медичних оглядів водіїв та щорічного оформлення медичних довідок, що призводить до невиправданих втрат часу і коштів перевізників. Практика та міжнародний досвід показують, що нічого спільного з безпекою руху та турботою про здоров'я водіїв такі огляди не мають, а зводяться до заробляння грошей.

«Це питання неодноразово обговорювалося Асоціацією з Кабінетом Міністрів України, Міністерством охорони здоров'я України, Міністерством внутрішніх справ України за підтримки Міністерства інфраструктури України і проходив широке громадське обговорення, зокрема під час засідань Комітету підприємців сфери транспорту Торгово-промислової палати України. Але реальних кроків по його врегулюванню поки немає», - наголосив Леонід Костюченко.

Наприкінці зустрічі Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус закликав присутніх до співпраці. У зв’язку з цим, у разі необхідності, пропонуємо надсилати свої пропозиції щодо дерегуляції до Секретаріату АсМАП України для узагальнення та подальшого відпрацювання.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis