Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 22 грудня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
20.12.2024 До уваги перевізників міжнародних автобусних перевезень!...    
20.12.2024 Щодо оприлюднення Протоколів засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
20.12.2024 Щодо надання необхідних документів для порожніх транспортних засобів при здійсненні перевезе...    
19.12.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Львів з 25.12 по 03.01.2...    
16.12.2024 Щодо пріоритету МДП і Т1 в електронній черзі – постанова Кабінету Міністрів України...    
11.12.2024 Щодо затвердження Протоколу № 71 засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу з розп...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Терміново! Важливо!
Внесено зміни до ст. 352 Митного кодексу України!
 

Шановні учасники Асоціації!

13 грудня 2011 року Президентом України підписано закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності та службової діяльності».

Зазначеним законом зокрема вносяться зміни до Кримінального Кодексу України (в тому числі до ст. 201 «Контрабанда»), Кримінально-процесуального Кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також Митного кодексу України – ст. 352.

Закон набирає чинності через місяць після його офіційного опублікування.

Не дивлячись на те, що метою цього закону є забезпечення принципів об’єктивності у правосудді та гуманізації відповідальності за вчинення правопорушень в сфері господарської діяльності, нажаль можна констатувати, що підписаний закон значно посилив відповідальність за порушення митних правил у порівнянні з існуючою редакцією Митного кодексу України.

В новій редакції ст. 352 викладена наступним чином:

Стаття 352. Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю

Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані, -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів та їх конфіскацію, а також конфіскацію товарів зі спеціально виготовленими сховищами (тайниками) та транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів через митний кордон України.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка протягом року притягалася до відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого цією статтею або статтею 351 цього Кодексу, -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 200 відсотків вартості цих товарів та їх конфіскацію, а також конфіскацію товарів зі спеціально виготовленими сховищами (тайниками) та транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів через митний кордон України";

З метою попередження юридичної відповідальності перевізників за ст. 352 МКУ внаслідок можливих зловживань з боку третіх осіб (відправник, брокер і т.п.) рекомендуємо перевірити та за необхідності внести відповідні зміни в договори на перевезення в яких чітко оговорити обов’язки та відповідальність сторін договору щодо:

  • оформлення товарно-супровідних документів на товар;
  • упакування, завантаження, розміщення товарів в транспортному засобі;
  • відповідності товару даним заявленим в товарно-супровідних документах (по кількості, ціні, вазі, кольору, коду товару згідно УКТЗЕД та іншим характеристикам);

Крім того, при виникненні будь-яких спорів із замовниками (декларантами, брокерами та ін.) або у випадку складання відносно перевізника протоколу про порушення митних правил передбаченого ст. 352 МКУ, при наданні пояснень представникам митних органів радимо, посилаючись на ст. 8 Конвенції КДПВ, зазначати наступне:

«Я (П.І.Б.) при прийнятті вантажу до перевезення діяв у відповідності до частини 1 ст. 8 Конвенції КДПВ, а саме перевірив:

  • точність вказівок, зроблених в накладній (CMR) відносно числа вантажних місць, а також їх розмітки та номерів;
  • зовнішній стан вантажу і його упакування.

Зауважень до зовнішнього стану, упаковки та кількості вантажних місць у мене не було».

Згідно положень Конвенції КДПВ перевізник не зобов’язаний вчиняти інших дій по перевірці товару і, більше того, не має права самостійно порушувати упаковку вантажу щоб перевірити, який товар знаходиться всередині (окрім випадків коли відправник сам вимагає перевірити вагу, кількість товару або вміст вантажних місць).

У випадку якщо у перевізника є зауваження щодо товару, він може зробити обґрунтований запис про це у 18 графі накладної CMR. Для прикладу (кількість палет не співпадає з даними в накладній; порушено упакування 3-х коробок, відсутня розмітка і т.п.).

Крім того, якщо перевізник не має достатньої можливості перевірити правильність вказаних вище вказівок, він також повинен зробити обґрунтовані застереження про це в графі 18 накладної (наприклад: мене не було допущено на завантаження). Застереження будуть мати обов'язкову силу для відправника, якщо останній вказав у накладній, що він їх приймає.

Виконання наведених рекомендацій є основоположною умовою для позитивного вирішення можливого спору або адміністративної справи на користь перевізника!

Департамент юридичного супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis