Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 22 грудня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
20.12.2024 До уваги перевізників міжнародних автобусних перевезень!...    
20.12.2024 Щодо оприлюднення Протоколів засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
20.12.2024 Щодо надання необхідних документів для порожніх транспортних засобів при здійсненні перевезе...    
19.12.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Львів з 25.12 по 03.01.2...    
16.12.2024 Щодо пріоритету МДП і Т1 в електронній черзі – постанова Кабінету Міністрів України...    
11.12.2024 Щодо затвердження Протоколу № 71 засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу з розп...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
РОЗДІЛ VІІІ Податкового кодексу України «Екологічний податок»
 

Шановні учасники Асоціації!

У Податковому кодексі передбачено новий підхід щодо справляння екологічного податку для пересувних джерел забруднення, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферу. На сьогодні це збір за забруднення навколишнього природного середовища, справляння якого обмежується комерційним транспортом.

З 1 січня 2011 року екологічний податок платитимуть усі, хто використовує паливо для транспортних засобів, в тому числі суб’єкти господарювання, громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які користуються автомобілями.

Кодексом передбачається справляння екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення через податкових агентів, які здійснюють оптову та роздрібну торгівлю паливом.

Таким чином, екологічний податок сплачуватиметься платниками податку під час придбання палива, а податковими агентами, які реалізують паливо, цей податок буде утримуватися і сплачуватися до бюджету.

Ставки податку передбачені для дизельного пального в залежності від вмісту сірки від 68 грн. (для палива з найвищим вмістом сірки) до 30 грн. (для палива з найменшим вмістом сірки) за одну тонну (для дизпалива, що використовується при міжнародних перевезеннях – 47 грн. та 30 грн.). Ставка податку для бензину становить 68 грн. за тонну.

В Перехідних положеннях Податкового кодексу передбачене поетапне введення ставок екологічного податку для пересувних джерел забруднення, а саме: за податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2012 року ставки податку становлять 50 відсотків, з 1 січня до 31 грудня 2013 року - 75 відсотків, а з 1 січня 2014 року – 100 відсотків від ставок, передбачених Розділом VІІІ Кодексу.

Тобто, у 2011 році для дизпалива, що використовується при міжнародних перевезеннях, буде застосовуватися ставка екологічного податку 23,5 грн. та 15 грн. за одну тонну.

Обчислення екологічного податку проводитиметься податковими агентами самостійно. Тобто, платники податку, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення у разі використання ними палива, не складатимуть звітів з цього податку.

В Прикінцевих положеннях Податкового кодексу передбачені повноваження Кабінету Міністрів України щорічно переглядати граничний обсяг ставок екологічного податку з урахуванням індексу інфляції.

Етапи формування розділу VIIІ Податкового кодексу України.

На початку формування проекту Податкового кодексу Міністерством фінансів України пропонувалося ставку податку для дизельного пального у розмірі 92 гривні за тонну, для бензину – 68 гривень.

Асоціація, посилаючись на міжнародний досвід країн Європейського Союзу ( де має місце такий податок) та Росії, пропонувала, як і сьогодні, обмежити його справляння комерційним транспортом (адже через податкових агентів екологічний податок сплачуватимуть усі без виключення користувачі пального) та справляти його лише за паливо, спожите на території України. При цьому також пропонувалося Асоціацією встановити ставки податку в залежності від екологічних стандартів транспортних засобів, як це робиться, наприклад, у Литві та Польщі.

Оскільки така пропозиція не знайшла підтримки, Асоціація наполягала на зменшенні ставок податку та врахуванні специфіки міжнародних перевезень, коли лише частина з придбаного в Україні пального використовується на власній території, а решта – за її межами.

Щодо встановлення ставок податку для дизельного пального на рівні, передбаченого для бензину, було знайдено порозуміння з Міністерством фінансів України. До того ж ставки екологічного податку, передбачені проектом Податкового кодексу для дизельного пального, визначені в залежності від вмісту у ньому сірки.

Також, народним депутатом України А.Кінахом були внесені пропозиції до другого читання проекту Податкового кодексу щодо врахування специфіки міжнародних перевезень в частині слати екологічного податку, а саме: шляхом коригування прибутку на суму надмірно сплаченого податку міжнародними перевізниками через податкового агента за придбане в Україні паливо та використане за її межами: запропоновані відповідні зміни до пункту 138.11 статті 138 розділу III "Оподаткування прибутку підприємств".

На жаль, не вдалося знайти підтримки з боку Міністерства фінансів, Державної податкової адміністрації та Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики з цього питання. Іншого ж шляху врахування такої специфіки міжнародних перевезень при придбанні пального через податкового агента і сплаті при цьому екологічного податку – просто не існує. Принаймні іншого шляху ніхто не запропонував.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis