Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 22 грудня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
20.12.2024 До уваги перевізників міжнародних автобусних перевезень!...    
20.12.2024 Щодо оприлюднення Протоколів засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
20.12.2024 Щодо надання необхідних документів для порожніх транспортних засобів при здійсненні перевезе...    
19.12.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Львів з 25.12 по 03.01.2...    
16.12.2024 Щодо пріоритету МДП і Т1 в електронній черзі – постанова Кабінету Міністрів України...    
11.12.2024 Щодо затвердження Протоколу № 71 засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу з розп...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
РОЗДІЛ VII Податкового кодексу України
«Збір за першу реєстрацію транспортного засобу»
 

Шановні учасники Асоціації!

У зв’язку з тим, що Податковий кодекс має значний об’єм (більше 600 сторінок) і його введення в дію планується з 1 січня 2011 року, Асоціація розпочинає коментар з податку за першу реєстрацію транспортного засобу, оскільки між І та ІІ читанням він не зазнав значних змін.

Згідно з Податковим кодексом України транспортний податок справляється з фізичних та юридичних осіб тільки перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів і називається – збір за першу реєстрацію транспортного засобу.

Ставки збору для сідельних тягачів збережені на рівні 15 грн. за 100 куб. сантиметрів об’єму циліндрів двигуна (як і в діючому Законі України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»).

Для вантажних автомобілів ставки збору встановлені від 15 до 25 гривень за 100 куб. сантиметрів в залежності від об’єму циліндрів двигуна автомобіля.

Для нових транспортних засобів застосовуються ставки збору з коефіцієнтом 1 (як і в діючому Законі України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»).

Для транспортних засобів:

- які використовувалися до 8 років ставка застосовується з коефіцієнтом 2 (в діючому Законі України про податок з власників транспортних засобів коефіцієнт 1);

- які використовувалися понад 8 років – з коефіцієнтом 40 (в діючому Законі України про податок з власників транспортних засобів коефіцієнт 33,3).

Сума збору обчислюється стосовно кожного транспортного засобу як добуток відповідної бази оподаткування (об’єму циліндрів двигуна транспортного засобу в куб. сантиметрах), ставки збору та відповідного коефіцієнту.

Збір сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати.

Юридичні особи в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів подають відповідному органу державної податкової служби за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби за формою, встановленою податковою звітністю. До розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.

Платники збору зобов’язані при першій реєстрації в Україні пред’являти квитанції або платіжні доручення про сплату збору з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення.

В Прикінцевих положеннях Податкового кодексу передбачені повноваження Кабінету Міністрів України щорічно переглядати граничний обсяг ставок збору за першу реєстрацію транспортного засобу та ставок акцизного податку з урахуванням індексу інфляції.

Таким чином, до введення в дію Податкового кодексу податок з власників транспортних засобів складається з, так би мовити, двох частин:

  • при першій реєстрації в Україні;
  • при проведені чергового технічного огляду.

В умовах дії Податкового кодексу транспортний податок зберігається лише при першій реєстрації транспортного засобу в Україні, а при проходженні техогляду - скасовується. Підприємці не сплачуватимуть щорічний податок на транспортні засоби, а також у разі, коли транспортні засоби не експлуатуються.

У зв`язку з цим передбачене певне підвищення ставок акцизного податку, зокрема на дизельне пальне, яке використовується для міжнародних перевезень, на 17 та 12 євро за тонну (в залежності від вмісту сірки), проти зараз діючих ставок 45 та 30 євро за тонну. Відповідно на бензин підвищується ставка на 50 євро за тонну проти діючої на сьогодні ставки 132 євро за тонну.

За роз’ясненнями Уряду підвищення ставок акцизного податку запроваджене для забезпечення фінансування будівництва доріг та компенсації втрат бюджету внаслідок скасування транспортного податку. Зазначене дозволить забезпечити додержання загальноприйнятого в світовій практиці принципу “сплачує більше той, хто більше споживає”.

 

Етапи формування розділу VII Податкового кодексу України.

На початку формування проекту Податкового кодексу Міністерством фінансів України пропонувалося справляти транспортний податок в залежності від навантаження на вісь за аналогією з європейськими країнами. При цьому об’єктами оподаткування визначались як сідельні тягачі, так і напівпричепи. З урахуванням запропонованих ставок можна було очікувати збільшення суми податку щонайменше у 4 рази.

З метою недопущення збільшення податкового навантаження на перевізників Асоціація надала до Мінфіну свою аргументацію з пропозицією залишити діючий порядок справляння податку з власників транспортних засобів, який оподатковується від об’єму циліндрів двигуна.

У проекті Податкового кодексу, прийнятого у першому читанні влітку поточного року, та під час громадського обговорення транспортний податок не зазнав значних змін порівняно з діючим на сьогодні податком з власників транспортних засобів.

Однак, на етапі повторного внесення проекту Податкового кодексу України у Верховну Раду України в вересні поточного року податок на транспортні засоби змінився на збір за першу реєстрацію транспортного засобу.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis