Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 22 грудня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
20.12.2024 До уваги перевізників міжнародних автобусних перевезень!...    
20.12.2024 Щодо оприлюднення Протоколів засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
20.12.2024 Щодо надання необхідних документів для порожніх транспортних засобів при здійсненні перевезе...    
19.12.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Львів з 25.12 по 03.01.2...    
16.12.2024 Щодо пріоритету МДП і Т1 в електронній черзі – постанова Кабінету Міністрів України...    
11.12.2024 Щодо затвердження Протоколу № 71 засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу з розп...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Визнання обставин, що виникли у галузі міжнародних перевезень «форс-мажорними» та відстрочення кредитних зобов’язань перед банками
 

Останнім часом значна кількість перевізників постраждала від стрімкого зростанням курсу гривні відносно іноземних валют (долар США, євро).

Враховуючи це, деякі підприємства не мають реальної можливості забезпечити своєчасне виконання зобов’язань за кредитними договорами – виплату кредиту та процентів.

Відтак, юридичний відділ наводить можливі аргументи, які можна використати при вирішення питань про відповідальність за кредитним договорами.

У більшості кредитних договорів є норми, які визначають форс-мажорні обставини, на час дії яких, сторони звільняються від виконання своїх зобов’язань. Згідно чинного цивільного законодавства форс-мажор іменується «непереборною силою». Згідно ст. 617 Цивільного кодексу України «Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.»

Світова економічна криза та діяльністю органів державної влади могли б бути тими обставинами, які звільнять підприємства від сплати штрафних санкцій за кредитними договорами.

Для цього необхідно попередити банк про неможливість виконувати кредитне зобов’язання з певної дати, вказати мотив (обставину, що може бути визнана форс-мажорною) і просити банк укласти додаткову угоду.

Також можна звернутись в установленому порядку до місцевої торгово-промислової палати із заявою про засвідчення (визнання) факту настання форс-мажорних обставин. Обставини непереборної сили на місцевому рівні можуть також визнаватись судами, проте доцільніше сприяти будь-якими законними засобами визнанню торгово-промисловою палатою форс-мажорних обставин для Вашого підприємства, з подальшим отриманням від неї довідки про це.

За інформацією Торгово-промислової палати України встановлення та підтвердження форс-мажорних обставин проводиться у кожному конкретному випадку за заявою зацікавленої сторони.

Для проведення експертизи на предмет встановлення форс-мажорних обставин та видачі документа, що їх підтверджує, заявник звертається до місцевого осередку Торгово-промислової палати України з письмовою заявою та доказами, що підтверджують настання обставин непереборної сили.

Реквізити торгово-промислових палат у регіонах

Юридичний відділ АсМАП України

 

 

 

 

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis