Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 22 грудня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
20.12.2024 До уваги перевізників міжнародних автобусних перевезень!...    
20.12.2024 Щодо оприлюднення Протоколів засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
20.12.2024 Щодо надання необхідних документів для порожніх транспортних засобів при здійсненні перевезе...    
19.12.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Львів з 25.12 по 03.01.2...    
16.12.2024 Щодо пріоритету МДП і Т1 в електронній черзі – постанова Кабінету Міністрів України...    
11.12.2024 Щодо затвердження Протоколу № 71 засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу з розп...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Стосовно правомірності примусового проведення медичного огляду водіїв на території митних терміналів.
 

Державне підприємство “Центр інформаційних технологій” Міністерства охорони здоров’я України, до якого входить “Український медичний центр безпеки дорожнього руху” керуючись спільним наказом Міністерства охорони здоров’я та МВС України № 124/345 від 05.06.2000 р. уклали з приватним підприємством “Саді” договір доручення від 10 жовтня 2006 р. на створення та організацію роботи медичних пунктів на митних терміналах Закарпатської, Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернівецької областей України, для ведення обліку про наявність у водіїв щозмінного передрейсового (післярейсового) медичного огляду, проведення роз’яснювальної роботи про обов’язковий щозмінний передрейсовий медичний огляд водіїв, проведення медичного огляду водіїв, надання першої медичної допомоги та надання організаційно-правової допомоги водіям.

Але пунктом 1.9 зазначеного наказу передбачено, що щозмінний передрейсовий та післярейсовий медичні огляди водіїв транспортних засобів проводяться лікарями або середніми медичними працівниками, які здійснюють медичний контроль обслуговування водіїв підприємств, установ, організіцій. Тобто медогляд мають право проводити виключно лікарі які здійснюють медичний контроль водіїв на підприємствах і мають з підприємством договірні відносини відповідно до вимог Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Пунктом 5.1 цього ж наказу передбачено, що щозмінний передрейсовий медичний огляд проводиться для водіїв транспортних засобів підприємств, установ та організацій до їх виїзду на зміну. У разі виявлення ознак хвороби протягом зміни водії підлягають післярейсовому медичному огляду.

Відповідно до наказу Мінтрансу України №18 від 17.01.2002 р. поняття “зміна” офіційно визначається терміном “робочий час” – час протягом якого водій зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором і правилами внутрішнього трудового розпорядку (див. п. 2). Тобто проведення медогляду є обов’язковою умовою перед виїздом в рейс. Крім того, в пункті 6 цього ж наказу, присвяченому міжнародним перевезенням, поняття зміни взагалі - відсутнє.

Таким чином ДП “Центр інформаційних технологій” під виглядом щозмінного передрейсового медичного огляду запровадило новий так званий “прикордонний” огляд водіїв які здійснюють міжнародні перевезення вантажів, що не передбачено законодавством та міжнародними угодами.

10 листопада 2006 р. на території митного терміналу в пункті пропуску Ягодин безпідставно запроваджено обов’язкове проведення медичних оглядів водіїв українських та іноземних транспортних засобів, які в’їжджають на митну територію України. За “послугу” стягується плата в розмірі 5,80 грн. Необхідно зазначити, що вартість послуг по наданню медичної допомоги вже включена у загальну вартість за користування митним терміналом.

АсМАП України звернулась до Міністерства охорони здоров’я та Мінтрансу України, а також до ДП “Центр інформаційних технологій” з вимогою скасування рішення щодо обов’язкового медогляду.

Враховуючи, що ПП “Саді” не вірно трактує вимоги наказу МОЗ та МВС України № 124/345 від 05.06.2000 р., та під його прикриттям фактично здійснює свою комерційну діяльність, водії не зобов’язані проходити зазначений огляд на кордоні. В разі примусового його проведення на територіях митних терміналів такі дії підлягають оскарженню в судовому порядку.

Департамент юридичного супроводження
Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis